BERGFEX: Jenbach: Dovolená Jenbach - Cestování Jenbach

Silberregion Karwendel

Jenbach

570m
Karta
Karte ausblenden

Jenbach

570m

Obec s trhem Jenbach, ležící přibližně ve výšce 570 m nad mořem, čítá cca 7.000 obyvatel. Díky centrální poloze v údolí je možné se rychle dopravit k mnoha pamětihodnostem tyrolské rekreační oblasti Stříbrný region Karwendel. V Jenbachu se nachází také výchozí místo dvou historických drah: již více než 100 let zde jezdí nejstarší vlaky s ozubnicovými lokomotivami do Achensee na trase o délce 7 kilometrů. Za 45 minut se návštěvníci dopraví do lodního přístaviště, odkud je možné podnikat výlety lodí po moři. Kromě toho se můžete svézt po železnici, a sice parním vlakem zillertálské dráhy po úzkorozchodných kolejích z Jenbachu do Zillertalu o délce 32 kilometrů. Zajímavý zážitek nejen pro milovníky železnic: na nádraží v Jenbachu se kříží tři železniční tepny – projíždějí tudy vlakové soupravy rakouské spolkové dráhy, vede tudy dráha Achensee a Zillertálská dráha. Na nádraží rakouské spolkové dráhy v Jenbachu zastavuje mnoho rychlovlaků z Německa a Itálie a je tak vhodným dopravním spojením pro cestující, mířící do Stříbrného regionu Karwendel.

Doporučujeme návštěvu muzea v Jenbachu, které je otevřeno od května do října, ve kterém se dozvíte mnoho zajímavostí, týkajících se jak historie obce, tak přírody, která ji obklopuje. Také zámek Tratzberg, nacházející se mezi obcemi Jenbach a Stans, musíte na Vaší Sight-Seeing-trase v každém případě navštívit. Tento drahokam mezi zámky Rakouska byl vybudován roku 1500 nad řekou Inn a sloužil již císaři Maxovi I. a šlechtickému rodu Fugerrů jako lovecký zámek. I pro malé návštěvníky je připravena zcela mimořádná prohlídka. Zároveň s rodiči si mohou vychutnat prohlídku zámku s pohádkovou tematikou.

Ani návštěvníci, milující přírodu, nepřijdou v Jenbachu zkrátka. Výlety v sedle horských kol jsou pořádány přímo z Jenbachu. Oblast Rofan a Karwendel nejlépe probádáte právě během těchto výletů. Vybírat můžete z četných vyznačených tras pro nordic walking. Je zde bohatá nabídka tras pro pěší túry. Pěší túry můžete uskutečnit např. na horu Stanser Joch, vydat se směrem k jezeru Achsensee nebo si v zimě vyrazit se saněmi k sáňkařské boudě v Jenbachu a sjet na nich dolů do údolí. Lyžaři si mohou v blízkém okolí vybírat z velké nabídky lyžařských oblastí. Na letní rekreanty čeká v centru také koupaliště pod širým nebem a v zimě si mohou zabruslit na kluzišti.

Hodnocení 3,4
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Jenbach

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Jenbach

TVB Silberregion Karwendel
Münchner Straße 11, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 5242 63240
FAX
+43 5242 63240 99
Úvodní stránka
https://www.silberregion-karwendel.com/de-at/da...
E-Mail
info@silberregion-karwendel.com

Poptávka a Objednávka prospektů Ubytování

Horské lanovky Letní provoz
  • Schwaz-Pill - Kellerjochbahn
    03.07.2021 - 03.10.2021 (1 Vlek)
Lyžařské oblasti
Unterkünfte finden Jenbach
Letzte Bewertungen

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Dálka <= 25km)

Další výsledky (Dálka > 25km)

Všechny %count% Výsledky vyhledávání

%name% %region%
%type% %elevation%