Neustift im Stubaital

Logo Neustift im Stubaital
Logo Neustift im Stubaital

Hlavní vesnice Stubai

Díky své blízkosti ke Stubaiskému ledovci je Neustift nejznámější a nejnavštěvovanější obcí v údolí. Rozsáhlá obecní oblast Neustift začíná asi 4 km za Fulpmesem a zasahuje hluboko do ledovcových oblastí v údolích Unterberg a Oberbergtal. Nejvyšším bodem je Zuckerhütl (3 505 m), který se nachází přímo na státní hranici s Itálií v hlavním hřebeni Stubaiských Alp.
Rozlohou je obec po Söldenu druhou největší v Tyrolsku a třetí největší v Rakousku.
Okresy se jmenují Neustift-Dorf, Scheibe, Kampl, Neder, Milders, Schaller, Krößbach, Gasteig, Volderau, Falbeson, Ranalt, Mutterberg a Oberbergtal.
V souladu s přírodou

Centrem obce je tradiční lyžařská a horolezecká obec Neustift, které dominuje mohutný vesnický kostel. Rozkládá se na sutích v údolí Bachertal. Rozsáhlý je výhled, který si nejlépe vychutnáte z výšin na levé straně údolí. Na dně údolí je vidět mohutná Pfaffengruppe, kterou lemují vrcholy Mair a Brennerspitze. Na jihu se na vysokém skalním podloží tyčí vápencové věže Elfer a Zwölferspitze, které slouží obyvatelům Neustiftu jako mohutné sluneční hodiny.

Při pohledu z údolí je mimo jiné vidět nádherně tvarované pohoří Serleskamm. Výhled sahá až k Hochnißlu u Schwazu v údolí Dolního Innu. Nedaleko Nederu se z jihu vlévá romantické údolí Pinnistal s nádhernými alpskými pastvinami. Na vrcholu Pinnisjoch (2 369 m) se uprostřed nádherné horské krajiny nachází známá chata Innsbrucker Hütte. Na západě se mohutně tyčí Habicht (3 277 m), jedna z nejkrásnějších hor v zemi.

Okolní vrcholy jsou úchvatné. Přímo v obci se nachází lanovky pro 11 osob, které vozí turisty, horolezce, cyklisty a paraglidisty do velkolepých výšek.
Odtud také vede 120 km dlouhá Stubaiská vysokohorská stezka a Stezka Franze Senna, pojmenovaná po slavném "ledovcovém knězi" Franzi Sennovi. V Neustiftu našel Franz Senn také místo svého posledního odpočinku, které je možné navštívit na hřbitově.

Neustift, který se nachází v zadní části Stubaitalu, láká své návštěvníky na řadu naučných stezek a zážitkových turistických tras. Milovníci přírody se zde mohou lanovkou dostat do krásných oblastí bohatých na květenu.
Na úpatí Stubaiského ledovce

Neustift je již léta známým a oblíbeným střediskem zimních sportů. Obzvláště oblíbený je Stubaiský ledovec, největší ledovcová lyžařská oblast v Rakousku, a lyžařský areál na Elferu s osmimístnou kabinkovou lanovkou a vleky T-bar.

Neustift Special

100% záruka sněhu od října do června na Stubaiském ledovci, nejdelší přírodní sáňkařská dráha v Tyrolsku na Elferu, nejvyšší horská restaurace Rakouska "Jochdohle" na Stubaiském ledovci.

Naplánujte si dovolenou

Zobrazit všechna ubytování

Hodnocení 4,4
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Neustift im Stubaital

Zobrazit všechny tipy pro volný čas


Kontakt Neustift im Stubaital

Tourismusverband Stubai Tirol
Stubaitalhaus, Dorf 3, A-6167 Neustift im Stubaital

Telefon
+43 50 1881 0
Fax
+43 50 1881 199
Domovská stránka
https://www.stubai.at
E-Mail
andreas.stern@stubai.at

Žádost und Objednávka brožury Ubytování


Kontakt Horské železnice

Stubaier Gletscherbahn
Mutterberg 2, A-6167 Neustift im Stubaital

Telefon
+43 5226 8141
Fax
+43 5226 8141 150
E-mail
info@stubaier-gletscher.com
Žádost und Objednávka brožury
Horské železnice Letní provoz
  • Stubaier Gletscher / Stubaital
    01.07.2023 - 24.09.2023 (3 Výtahy)
  • Schlick 2000 - Fulpmes
    27.05.2023 - 01.10.2023 (2 Výtahy)
Nejnovější recenze

Webové kamery

Tombola
zwei Shokz-Kopfhörer
Gewinnspiel Shokz Open-Ear Kopfhörer