Stříbrné město Schwaz leží v nadmořské výšce 550 metrů a je krajským hlavním městem s cca 13.000 obyvateli. Město si díky několika budovám, pocházejícím z doby rozkvětu těžby stříbra zachovalo svou přívětivou a honosnou středověkou atmosféru. Abyste mohli navštívit četné pamětihodnosti, je v každém případě třeba, vymezit si k tomu dostatečné množství času. Jednou z nejpozoruhodnějších pamětihodností je historické jádro města Schwaz. Kolem budov, dýchajících duchem dávných časů, vede ulice Franz-Josef-Straße směrem k farnímu kostelu Nanebevzetí Panny Marie. Jedná se o největší gotický halový kostel v Tyrolsku a o jediný čtyřkřídlý kostel v Evropě. Samotná střecha kostela je pokryta více než 14.000 měděnými deskami. Další pamětihodností je františkánský klášter, který roku 1507 založil císař Maxmilián I. Jedinečným drahokamem pro milovníky kulturního vyžití je křížová chodba kláštera. Nejrobustnější necírkevní stavbou z dob důlního průmyslu je radnice, která byla kdysi obchodním domem ve Schwazu. V letech 1500 – 1509 ji vybudovali těžaři Hans a Jörg Stöckl. Schwaz v Tyrolsku je světlé, živé a moderní město, ve kterém se usídlily takové pojmy jako je životní kvalita, hospodářství, turismus, umění a kultura. Jak návštěvníci, tak obyvatelé města Schwaz mají v oblibě pestrý kulturní a umělecký program.

Stříbrné město leží v srdci Stříbrného regionu Karwendel a je ideálním výchozím bodem pro pěší túry, nordic walking túry, vyjížďky na horských kolech a výlety. Tuxerské alpské podhůří, kde se nachází často navštěvovaná hora Kellerjoch vyzývá své návštěvníky k tomu, aby absolvovali pohodové, ale také náročné túry. V bezprostřední blízkosti se nachází také pohoří v Karwendelu – o krásném letním dni si vychutnejte překrásné horské panorama a nechejte se unášet přírodou na vlnách smyslů. Po dni, stráveném při četných aktivitách si odpočiňte při nákupech v centru města, při projížďce Sightseeing, jakož i při koupání na koupališti pod širým nebem. V gastronomických zařízeních ve Schwazu můžete Váš dovolenkový den zakončit dobrým jídlem. Velké množství letních akcí je důstojnou tečkou dovolenkového programu. Ať už trávíte svůj čas při koncertech pod širým nebem, plavání na počest slunovratu, festivalech, městských nebo vesnických slavnostech, každý si zde najde svou zábavu!

Zima ve Schwaz
Stříbrné město je také ideálním místem pro strávení zimní dovolené. Do lyžařské oblasti pro celou rodinu se na Kellerjochu dopravíte dráhou Kellerjoch. Vychutnejte si překrásné horské panorama v blízkosti Hecherhausu, daleko od stresu a shonu. Kluziště, četné zimní turistické trasy a sáňkařské dráhy, osvětlené až dlouho do noci s možností ubytování dotvářejí nabídku zimních sportů pro celou rodinu. Projděte se centrem města, navštivte ulici Franz-Josef-Straße, jakož i v prodloužené ulici Insbruckerstraße na Vás čeká spousta pestrých výkladních skříní, příjemné butiky a široká nabídka obchodů. V centru města se nachází mnoho kaváren a hospůdek, které zvou k posezení v teple a k příjemně stráveným chvílím. Poté, co se posílíte horkým šálkem čaje nebo kávy se můžete vydat na průzkumnou cestu za historií důlního průmyslu ve Schwazu. Navštivte advent ve Schwazu. Četné koncerty a akce Vás naladí na správnou vánoční notu. Na adventním trhu na Pfundplatzu si můžete vychutnat předvánoční atmosféru, strávenou před středověkou kulisou při šálku horkého svařeného vína a při ochutnávkách kulinářských lahůdek.

Naplánujte si dovolenou

Zobrazit všechna ubytování

Hodnocení 4,0
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Schwaz

Zobrazit všechny tipy pro volný čas


Kontakt Schwaz

TVB Silberregion Karwendel
Münchner Straße 11, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 5242 63240
Fax
+43 5242 63240 99
Domovská stránka
https://silberregion-karwendel.com/de/schwaz
E-Mail
info@silberregion-karwendel.com

Žádost und Objednávka brožury Ubytování


Kontakt Horské železnice

Berg- und Schilift Schwaz-Pill GesmbH
Innsbrucker Straße 15/1, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 5242 62323
E-mail
info@kellerjochbahn.at
Žádost und Objednávka brožury
Jezera Schwaz
Nejnovější recenze

Webové kamery

Tombola
zwei Shokz-Kopfhörer
Gewinnspiel Shokz Open-Ear Kopfhörer