Lyžařské oblasti Moravskoslezský kraj

Lyžařská oblast Pustevny

620 - 1.098m
Karta
Karte ausblenden
Pustevny
620 - 1.098m
Plán sjezdovky Lyžařská oblast Pustevny
Aktuelle InformationenDnes, 07:18
Dnes, 07:18
Datum
-
Hora
-
Údolí
Otevřené vleky

Vleky Pustevny

6
1
0
0
0

Provozní doba Zima

Sezóna
-
Provozní doba
-

Sjezdovky Pustevny

sehr leicht
žádné údaje
snadný
6,1 km (3)
střední
1,9 km (3)
obtížný
0,4 km (1)
celkově
8,4 km

Lyžařská oblast Pustevny

Na Pustevny se můžete dostat sedačkovou lanovkou z Ráztoky, která je od Frenštátu pod Radhoštěm vzdálena asi 5 km. Pustevny dostaly své jméno díky poustevníkům, kteří zde pobývali. Lidé, zejména příznivci Pohorské jednoty Radhošť, brzy objevili v čem spočívá krása tohoto půvabného kraje a začali zde budovat turistické chaty a útulny.

Jako jedna z prvních zde byla postavena útulna Maměnka a restaurace Libušín (1894) podle projektu známého architekta Dušana Jurkoviče. Tyto stavby dodnes patří k těm nejcennějším kulturním památkám Beskyd. V roce 1996 získaly statut národní kulturní památky a byly zrekonstruovány do původní podoby podle dobových Jurkovičových plánů, které byly objeveny ve Státním archivu v Bratislavě.
Z Pusteven se můžete vydat na horu Radhošť, která se stala symbolem zdejšího kraje. Po cestě směrem k Radhošti potkáte sochu pohanského boha úrody, pohostinnosti, plodnosti, slunce, války, řemesel a obchodu Radegasta od frenštátského rodáka Albína Poláška.

Radhošť (1129 m) je nejvyšším vrcholem radhošťských Beskyd a okresu Nový Jičín. Na jeho vrcholku se nachází sousoší a kaple sv. Cyrila a Metoděje. Stavbu navrhl kroměřížský stavitel a architekt Skibinský ve stylu byzantských staveb, aby tak symbolizoval byzantský původ obou světců. V roce 1897 byl položen základní kámen a už v roce 1898 byla kaple dokončena. Později byla obložena šindelem a k budově byly navíc přistavěny ochozy a zvonice. Výše uvedené sousoší Cyrila a Metoděje bylo postaveno na místě kamenného kříže z roku 1805.

Zdroj: www.skialpin.cz/index.php

Kontakt Lyžařská oblast Pustevny

Hodnocení 4,0
Moje hodnocení:
Unterkünfte finden Pustevny

Webové kamery

Keine Einträge gefunden.
Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.
Lokale Suchergebnisse (Dálka <= 25km)
Další výsledky (Dálka > 25km)
Všechny %count% Výsledky vyhledávání
%name% %region%
%type% %elevation%