Millstatt am See

Logo Millstatt am See
Logo Millstatt am See

Millstatt

je historicky a kulturně nejvýznamnější vesnice u Millstattského jezera. Vesnici charakterizuje benediktinský klášter, kolegiátní kostel s románskou křížovou chodbou a staré "habsburské vily". Idylická a slunná poloha na malém poloostrově v jezeře, mírné klima a okolní mírné vrcholky pohoří Nockberge dodávají tomuto místu jižanský nádech. Měkká tmavá voda jezera Millstätter See, která má kvalitu pitné vody, láká v létě milovníky koupání. V lázních Millstatt, Pesenthein a Dellach k tomu najdete dostatek prostoru.

Kromě toho nabízí terasovitý reliéf obce Millstatt ideální podmínky pro perfektní turistickou dovolenou. První úroveň tvoří jezero v nadmořské výšce 600 m. Druhá úroveň - 900 m n. m. - je náhorní plošina s malými vesnicemi, odkud vedou četné dobře značené turistické stezky podél statků, luk, potoků a vodopádů na vysokohorské pastviny Millstätter Alpe - třetí úroveň ve výšce 2000 m n. m.

Dovolenou v Millstattu doplňují četné hudební akce: od Millstattských hudebních týdnů až po Nockisfest a koncerty místních pěveckých sborů.
Co se týče umění a kultury, kromě mnoha památek nabízí současné umění v podobě výstav nebo tanečních představení, ale také například workshopy a kurzy v uměleckém prostoru kláštera Millstatt.Sdružení millstART letos představuje výstavu sinNE_Wahrnehmung und Ausnahme od 24. května do 7. října 2022 . Za kurátorské vedení je zodpovědná Tanja Prušnik.

Různorodé možnosti rekreace si nelze vynachválit: Vodní sporty, cyklistika, rybaření, pěší turistika, tenis, jízda na koni, výlet za lamami a golf jsou jen některé z aktivit, které se nabízejí v přírodě.

Pro kulinářské požitky je tu široká nabídka gastronomie. Nabídka je široká: čerstvě ulovené Reinanken, chutná bistro kuchyně, italské speciality, tradiční rakouská kuchyně, korutanské lahůdky, vydatné Brettljause v horské chatě nebo Buschenschank a mnoho dalšího. Millstatt je od roku 2019 jednou z prvních 11 vesnic Slow Food na světě. Regionální kultura stravování má vysokou hodnotu a činí z Millstattu místo dobrého života. Pokud si chcete koupit dobré, čisté a poctivě vyrobené potraviny, je nejlepší navštívit některou ze samoobslužných chat na slunné náhorní plošině.

Relaxace na nejvyšší úrovni v lázních Millstatt
V kabinách lázeňské zóny hýčkají tělo i duši vysoce kvalitní individuální procedury "Seenwellness". O klid se starají různé saunové kabiny, tepidárium, solankové parní lázně a přibližně 35stupňová voda venkovního nekonečného bazénu o rozloze 60 m2

Naplánujte si dovolenou

Zobrazit všechna ubytování

Hodnocení 4,3
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Millstatt am See

Zobrazit všechny tipy pro volný čas


Kontakt Millstatt am See

Millstätter See - Bad Kleinkirchheim - Nockberge Tourismusmanagement GmbH
Kaiser-Franz-Josef-Str. 49, A-9872 Millstatt am See

Telefon
+43 4766 3700 0
Domovská stránka
https://www.millstatt.at
E-Mail
info@mbn-tourismus.at

Žádost und Objednávka brožury Ubytování

Jezera Millstatt am See
Lyžařská střediska
Události
Nejnovější recenze

Webové kamery