BERGFEX: Lyžařská oblast Katschberg - Dovolená na lyžích Katschberg

Lyžařské oblasti Korutany

Lyžařská oblast Katschberg

1.066 - 2.220m
Karta
Karte ausblenden

Katschberg

1.066 - 2.220m

Plán sjezdovky Lyžařská oblast Katschberg
Údaje o sněhuVčera, 07:58
Včera, 07:58
Datum
160 cm
Hora
80 cm
Údolí
9 z 16
Otevřené vleky
Infos zu Liftbetrieb und Öffnungszeiten: www.katschi.at

Online Skipass Katschberg

Skipass oder Gutschein kaufen

Vleky Katschberg

8
5
3
0
0

Provozní doba Zima

Sezóna
24.12.2020 - 05.04.2021
Provozní doba
08:45 - 16:00

geänderte Öffnungszeiten:
Infos auf www.katschi.at

Sjezdovky Katschberg

snadný
10 km
střední
50 km
obtížný
10 km
celkově
70 km
Covid-19 Maßnahmen Katschberg
Kontrolliertes Anstellen im Kassabereich
Kontrolliertes Anstellen an Liftanlagen
Durchlüftung von Gondelbahnen
Desinfektionsmittel in öffentlichen Bereichen
Antigentests bei Mitarbeitern
Skitickets online buchbar

Další informace

Novinky Katschberg

Katschi -
a heart for families!

Katschi, the mascot of the ski area Katschberg, has come up again in all kinds of families this winter.

Of course, there have always been on the Katschberg, which is required in many other ski areas for a long time: the family card. A day ticket for two adults and one child will cost 110,00 euros, a saving of 7,50 euros compared to normal rates.

Katschis Kids World. Parents who love themselves want alone experiencing pure skiing pleasure for a few hours, to know their children's children in Katschi-world good hands. In this restricted area really have only little tots with their caregivers access. Per Minijet (platter lift for children only) enter the young skiers on the ski hill and then have to pass through various plastic Katschifigures first curves in the snow. Every time one of the characters is happening, spurs Katschi its guests with an encouraging "Super, Super!" To another top performance.

But Katschi you can encounter in the rest of the ski area: an employee of the mountain railways namely touches the blue Katschi Hearts costume over and ver-shares sweets to children.

Height-adjustable conveyor belts Suitable for children Beyond even with the lifts. 2 Lift waiting are all chairlifts permanently ready to facilitate the younger guests boarding. By pressing a button you can make the conveyor belt on which one slides into butter-soft in the chair, higher, so that even the smallest ski dwarf manages to get started. By the way, the conveyor belt, which was integrated into the bridge over the Katschberg federal highway and the two ski mountains Tschaneck and Aineck combines was originally actually provided as a children's transport facilitation. Meanwhile, however, enjoy large and small alike comfortable "Katschberg-ferry" ...


Lyžařská oblast Katschberg

Sníh zaručen!

V celém lyžařském střediku je postaveno celkem 750 sněhových kopí a ty jsou připraveny jako cínoví vojáčci k nástupu. Ve srovnání s původními sněhovými kanony šetří třetinu elektrické energie. Toto je příspěvek Katschbergu k aktuální diskuzi o klimatických přeměnách a k efektivnímu používání elektrické energie!

Moderní sněhová kopí dokáží za velmi krátkou dobu na 100 % vysněžit všechny plochy sjezdovek. Stačí jen dva dny mechanicky vysněžovat a už mohou lyžaři a snowboardisté vychutnávat své umění.

Široké sjezdovky!
Na Katschbergu je k dispozici pro lyžování, snowbordování a carvování celkem 70 km lyžařských sjezdovek, z toho je 10 km označených jako černé sjezdovky (těžké) a 10 km jako modré (lehké). Platí zde heslo: „Pro každého hosta vlastní stopu!“

Rychle dosažitelný!
Průsmyk Katschberg je snadno dosažitelný ze všech světových stran, po „Tauernautobahn“- A10. Pokud cestujete z Korutan, tak v Renwegu sjedete z dálnice a pak je to jen 5 km (5 minut jízdy autem) do průsmyku na velká parkoviště. Jízda z Klagenfurtu do lyžařského střediska trvá jen 50 minut. Stejně daleko je to i ze Salcburku. Když se přijíždí z této strany, sjede se z dálnice do St. Michaelu a vyjede se do průsmyku ze severní strany.

keine warte:zeiten

Na Katschbergu se stará o pohodlnou a rychlou dopravu lyžařů na vrcholky hor celkem 16 lyžařských vleků a lanovek. Po ukončení výstavby lanovky „Gamskogelexpress“ se zvýšila dopravní kapacita horských lanovek na Katschbergu na 24.000 osob za hodinu. Téměř všechna dopravní zařízení jsou komfortní sedačkové lanovky. Dlouhé čekací doby v údolních stanicích lanovek jsou na Katschbergu cizím pojmem.

Dálnice A1 na Ainecku

Nová sjezdovka vede přímo a téměř rovně z vrcholu Ainecku na Salcburskou stranu do Lungau, je dlouhá 6 km, má konstantní sklon a opravdu připomíná „Westautobahn“ - A1.Takové vlastnosti má sotva nějaká sjezdovka v Rakousku. První třetina sjezdovky A1 je totožná s původní sjezdovkou, která byla jen upravena a rozšířena. Na ní potom ale navazuje zcela nová velkolepá trasa.

Dirett:issima
Jednou z nejnáročnějších sjezdovek v průsmyku Katschberg je „Direttissima“. Patří k nej-delším “černým” sjezdovkám v Rakousku - je dlouhá 2.500 m a na některých místech vykazuje sklon 60 – 100 %. Svému jménu dělá opravdu čest! Začíná na vrcholu Ainecku a k jejímu počátku se nejlépe dostanete lanovkou “Aineckbahn“. Direttissima dostala vynikající ocenění i od celé řady špičkových lyžařů, kteří si jí zvolili pro svůj trénink před světovými závody

Noční lyžování
Často je pro zimní sportovce zcela nemožné využít celou nabídku v průsmyku Katschberg. Je velmi příjemné, že se dá ještě večer lyžovat na lyžařské sjezdovce „Königswiese“. A to každé pondělí a čtvrtek, od 19 do 22 hodin. Denní lyžařská jízdenka je samozřejmě platná i večer. Požitek z lyžování je umocněn hudbou, která zní z amplionů nad sjezdovkou

Parkoviště zaručeno
V lyžařském středisku Katschberg má každý host zaručeno místo na parkování v průměrných i ve špičkových dnech. Ježdění od parkoviště k parkovišti a hledání volného místa patří již minulosti. K dispozici je více než 3.000 míst na stání a chytrý naváděcí systém informuje o tom, kde a kolik je ještě volných míst. Pro malé děti a mnohé lyžaře je trochu náročné jít, se svými lyžařskými botami, hůlkami a lyžemi, kousek cesty pěšky k nejbližší lanovce.
A tak dopravu lyžařů ze vzdálenějších parkovišť zajišťuje v pravidelných intervalech bezplatný „Katschi-Express“

Katschis: Dětský svět
„Dětský ráj“ byl vybudován téměř v centru lyžařského střediska na „Königswiese“ a o ty nejmenší návštěvníky je zde dobře postaráno. Vlek Mini-Jet vyveze malé lyžaře nahoru a pak se už zdolává pozvolná a 300 m dlouhá sjezdovka. Srdíčko Katschi – maskot lyžařské hory, se objevuje v různých přestrojeních, jako figurína z umělé hmoty, na trati a chválí povzbudivými výroky mladé sportovce.

Poslední komentáře

DB
3
3 weeks ago - DBoot
12 months ago - Skilutz
Alle Kommentare anzeigen neues Thema

Kontakt Lyžařská oblast Katschberg

Topschiregion Katschberg
Katschberg 17, A-9863 Katschberghöhe

Telefon
+43 4734 83888 0
Sněhový telefon
+43 4734 83888
FAX
+43 4734 83888 4
Úvodní stránka
http://www.katschi.at/
Poptávky
Horské lanovky Turistický svaz
Hodnocení 3,6
Moje hodnocení:
Akce
Letzte Bewertungen

Webové kamery

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Dálka <= 25km)

Další výsledky (Dálka > 25km)

Všechny %count% Výsledky vyhledávání

%name% %region%
%type% %elevation%