Salcbursko

Salzburger Seenland

394 - 1.000m
Karta
Karte ausblenden
Salzburger Seenland
394 - 1.000m

Salzburger Seenland - Vitame Vas na dovolene!

Salzburgerseenland se svými vesničkami a městečky, (Berndorf, Bürmoos, Dorfbeuern/ Michaelbeuern, Henndorf, Köstendorf, Lamprechtshausen, Lochen, Mattsee, Neumarkt, Nussdorf, Oberndorf, Obertrum, Perwang, Schleedorf, Seeham, Seekirchen, St. Georgen und Strasswalchen se nachází asi 20 minut autem od rodného města Amadea Mozarta – Salzburg (Solnohrad) Nabízí svým hostům velkou skálu jak přírodních krás, ale také kultůrních i kulinárských možností.

V malebné krajině mezi kopečky, upravenými loukami a lesy, leži čtyři jezera: Wallersee, Mattsee, Grabensee a Obertrumersee s kvalitou vody, která se dá i pít. Rodinám s dětmi, aktivním seniorům i zájmovým skupinám, nabízí Salzburger Seenland, strávit nezapomenutelnou dovolenou v překrasné přirodě, s vynikajícími hostiteli a bohatými možnostmi trávení volneho času. Salzburgerseenland Vás zve k mnoha sportovním aktivitám v přírodě.

Přes 1 000 km dobře označených cyklistických stezek (Tip: 112 km - Seeland okruh!) spojí nejen jezera, ale míří i za hranice . Naš kraj je důležitým bodem pro narodní i mezinárodní cyklotury! (napr.- Salzb. a Seentour, Mozartradweg, Tauernradweg, VIA NOVA Radweg…)

Ornithologové i ti co se zajímají o Faunu a Floru se zaraduji pri návštěvě “Vogelparadies-(Ptači ráj), Weidemoos” v Lamprechtshausen jako i v “Bürmooser Moor”(Raseniliste) u Neumarkt am Wallersee. Také “Teufelsgraben“(Certův žleb) v Seeham a Natůrstezka v Seekirchen, jsou absolutní Highlight pro přátele přirody.

Hobbypaleontologové si můžou na Geologické stezce “Lehrpfad” v Nussdorf am Haunsberg najít a vykopat 50 miliónů let staré fosilie, mušle, šneky i žraločí zuby…
Vśem kteří se zajímají o tenis, golf či minigolf, nebo i o jízdu na koni, nabízí Seenland bohatý výběr pro uspokojení těchto sportovních aktivit . Nebo hledáte něco výjmečného, jako třeba tandem paragleiten nebo nezapomenutelný let Balónem nad naší krajinou? Samozřejmě i to Vám rádi zprostředkujeme! A když chcete radéji střílet lukem nebo si zahrát Beachvolleyball i to si mužete prostřednictvím Salzburger Seenlad vyzkoušet.

Upravené a dobře označené turistické i poutnické stezky, Nordic Walking a fantastické bežecké úseky, zaokrouhlí naši bohatou sportovní nabídku. Malebná krajina “Salzburger Seenland“ Vám umožní znovu načerpat sil, aby jste si mohli svůj život, i nadále užívat plnými doušky.

Kultura v Salzburger Seenland?
Pro naśe hosty máme připravenou širokou nabídku kulturních programů a vystoupení. Mužete si vybrat mezi vystoupení v rozmezí klasické hudby, jezzu, blues a tradični lidové muziky. Take divadla a kabaretní představení na různých místech v blizkém okolí. Mnoho znamých osobností, kteří žili v našem kraji, jsou stále zakotveni v naši kultůře. Jako dramatik Carl Zuckmayer, který Henndorf am Walersee považoval za svůj druhý domov. Anton Diabelli, známý komponista a syn Seenlandes. Jemu je vénován festival “Diabellisommer” v Mattsee.

Během letních měsíců můžete navštívit tyto vystoupeni - Diabellisommer, nebo jedinečné představení na Seebüne (jeviště na jezeře) Seeham, Schloßbergspiele v Mattsee nebo Bierkabarett v Obertrum.

A co můžete v Salzburger Seenland podniknout s celou Vaší rodinnou ?
Navštivte známý park pro zviřata “Gut Aiderbichl” v Henndorf am Wallersee. V “Schaudorf Schleedorf” mužete například sami vyrobit sýr. Nebo si chcete zkusit uvařit pivo? Ano, mužete si to zkusit v “Trumer Brauerei” v Obertrum. Pro děti a aktivní seniory nabízíme, nezapomenutelnou rodinou zábavu, v roce 2009 nově otevřený Family Play Resort ”Vulcanico” “Erlebnispark Strasswalchen”. Máte chut na pure Action? Pak si zajděte do Hochseilpark Seeham

Zajimáte se o lideové umění nebo chcete se podívat do zajimavého musea? Mnoho museií V Salzburger Seenland Vám umožni nahlídnout do dějin Seenland nebo se podívat na místo kde vznikla na celém světě známa, vanoční píseň “Stille Nacht-heilige Nacht” (Tichá noc…) Stille Nacht Museum v Oberndorf I za hranicemi Salzburgu známý „Bauernherbst“ je každoročním vyvrcholením našeho regionálního lidového uměni. Salzburger Seenland Vám i v zimě nabízí zajimavý program pro Vaši dovolenou. Navštivte světoznamou kapli „Stille Nacht Kapelle“ v Oberndorf, kde uvidíte původni představení vánoční písně „StilleNacht-heilige Nacht“ z roku 1818!

Mnohé adventní i vánoční trhy Vám umožní nahlídnout na tradični, adventní, předvánoční období v Salzburger Seenland. Např. Weinachtsmarkt (Vanoční trhy) v Gut Aiderbichl v Henndorf am Wallersee. I za hranicemi Rakouska známý Christkindlmarkt ve staré časti Salzburgu – Domplatz.

Při dobré sněhové pokrývce můžete využít rozsáhlou sportovní nabídku. Například několik připravených a udržovaných tras na bežky, nebo bruslit na umělém ledě v Strasswalchen nebo přímo na zamrzlých jezerech, které Vás okouzlí a nadchnou svou velkostí. Lyžovat na „Buchberg“ u Mattsee, romantické projíždky sněhem na saních tažených konmi, rekreačni zimní procházky i se snežnicemi.

Při dobrých povětrnostních podmínkách si mužete vyzkoušet plachtení na zamrzlém jezeře. Naši gastronomové se pyšní vynikající, tradiční kuchyní, kde Vám připraví pokrmy z našeho regionu, jako např. Knedlikové variace, sýry, čerstvé ryby z našich jezer a také Bio potraviny od zemedělců, kteří je dodávají jak do restauraci, tak i do obchodů - „Bio-laden“

Please visit our website www.salzburger-seenland.at for further information. Your are welcome the Salzburg Lake District:)!

Hodnocení 4,8
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Salzburger Seenland

Salzburger Seenland
Salzburger Seenland
Salzburger Seenland

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Salzburger Seenland

Salzburger Seenland Tourismus GmbH
Seeweg 1, A-5164 Seeham

Telefon
+43 6217 20220
FAX
+43 6217 20220 10
Úvodní stránka
https://www.salzburger-seenland.at
E-Mail
info@salzburger-seenland.at

Poptávka a Objednávka prospektů Ubytování

Jezera Salzburger Seenland
Unterkünfte finden Salzburger Seenland
Letzte Bewertungen

Webové kamery

Keine Einträge gefunden.
Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.
Lokale Suchergebnisse (Dálka <= 25km)
Další výsledky (Dálka > 25km)
Všechny %count% Výsledky vyhledávání
%name% %region%
%type% %elevation%