Spital am Pyhrn - Wurzeralm

Logo Spital am Pyhrn - Wurzeralm
Logo Spital am Pyhrn - Wurzeralm

Spital am Pyhrn se nachází mezi masivem Warscheneck a Haller Walls na úpatí Pyhrn Pass na hranici se Štýrskem.

Nejjižnější komunitou v prázdninovém regionu Pyhrn-Priel je Spital am Pyhrn a má co nabídnout v létě i v zimě a s nejrychlejší lanovkou v Evropě má navíc trumf v rukávu kdykoli během roku.

Wurzeralm – Zimní svět & Wanderalm
S lyžařským areálem Wurzeralm má Spital am Pyhrn nejen nejrychlejší lanovku v Evropě, ale také ráj pro příznivce boardingu a turistiky všech požadavků. Mezi vrcholy Stubwies, Rote Wand a Warscheneck je v zimě dobrých 20 kilometrů sjezdovek pro všechny úrovně obtížnosti. 8 vleků v nadmořské výšce 810 až 1 870 m, rustikální chaty, Sunny Kids Park pro lyžařské hvězdy zítřka a dvě údolní sjezdovky rozbuší srdce lyžařů. V létě začíná u horské stanice nově vytvořená okružní turistická stezka „2 miliony let za 2 hodiny“, která je přístupná i s kočárkem. Tematická stezka se zabývá geologickými a ekologickými rysy Wurzeralmu a vede kolem nejvýše položeného a nízkého vřesoviště v Severních vápencových Alpách. Vyplatí se také odbočka k jezeru Brunnsteiner See. Horští příznivci mohou nejlépe využít výstup na Frauenkarbahn v dobrých 1800 m n. m. k vystoupání na okolní horské štíty masivu Warscheneck.

Almužny a vodní soutěsky ve Spital am Pyhrn
Divoce romantická skalní soutěska s doktorátem „Dr. Vogelgesang-Klamm“ ve Spital am Pyhrn je nejdelší přístupná skalní soutěska Horního Rakouska a tip na výlet pro celou rodinu. Přes tuto fascinující přírodní podívanou padající vody vede dobrých 500 schodů ukotvených ve svislé skále. Na vrcholu čeká alpské turisty ráj turistických tras. Protože Spital am Pyhrn je také známý svými četnými turistickými stezkami a rustikálními a útulnými chatami. Například na Gowilalm v Oberwengu - nejkrásnějším alpském balkonu Horního Rakouska - můžete nejen žasnout nad úchvatným horským panoramatem, ale také si užít Kaiserschmarrn, který si místní extrémní horolezkyně Gerlinde Kaltenbrunnerová vybrala jako nejlepší na světě.

Od „kovářského řemesla“ po „Dom am Pyhrn“
Zájemci o kulturu jsou ve Spital am Pyhrn v pravém slova smyslu „zlatí“, protože Maďaři již na konci druhé světové války věděli, jak zde celý zlatý poklad své národní banky – 33 000 kg – uschovat. Především barokní kolegiátní kostel – „Dom am Pyhrn“ – charakterizuje kulturní obraz komunity Spital am Pyhrn. Bohatý kulturní program nabízí ale také dvoupatrový pozdně gotický skalní kostel sv. Leonharda, kovárna Linddermayr jako ukázková kovárna.

„Mezi nebem a zemí – Gerlinde Kaltenbrunner a svět 8000“
Jak extrémní horolezci myslí a cítí? Co je potřeba k výstupu na nejvyšší vrcholy? Jak vypadají 8000 z výšky? Muzeum "Mezi nebem a zemí - Gerlinde Kaltenbrunner a svět 8000 m" působivě vypráví historii alpinismu, vysvětluje fyzické a psychické podmínky pro extrémní horolezectví a zvláštnosti a fáze vysokohorské expedice. V multimediální filmové místnosti můžete zažít extrémní povětrnostní podmínky – od poryvů větru až po životu nebezpečné laviny. Před muzeem čeká 9 metrů vysoká lezecká věž. Patronkou výstavy je Gerlinde Kaltenbrunner. Narodila se ve Spitalu a je první ženou, která zdolala všech 14 osmitisícovek na Zemi bez dodatečného kyslíku.

volný čas s potěšením
Díky Running & Walking Areně, která nabízí čtyři individuální běžecké trasy, panoramatický krytý bazén vhodný pro rodiny, tenisové kurty a lanové centrum, je ve Spital am Pyhrn na programu více aktivní zábavy. Četné běžkařské tratě – ať už v údolí nebo na některé z vyhlídkových vysokohorských tras, trendy túry na sněžnicích nebo vydatné hry v curlingu jsou na programu mimo sjezdovky.

Naplánujte si dovolenou

Zobrazit všechna ubytování

Hodnocení 3,9
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Spital am Pyhrn - Wurzeralm

Spital am Pyhrn - Wurzeralm
Spital am Pyhrn - Wurzeralm
Spital am Pyhrn - Wurzeralm

Zobrazit všechny tipy pro volný čas


Kontakt Spital am Pyhrn - Wurzeralm

Pyhrn-Priel Tourismus GmbH
Bahnhofstraße 2, A-4580 Windischgarsten

Telefon
+43 7562 5266
Domovská stránka
https://www.urlaubsregion-pyhrn-priel.at/oester...
E-Mail
info@pyhrn-priel.net

Žádost und Objednávka brožury Ubytování


Kontakt Horské železnice

Hinterstoder-Wurzeralm Bergbahnen AG
Nr. 21, A-4573 Hinterstoder

Telefon
+43 7564 5275
Fax
+43 7564 5275 130
E-mail
carina.schmeissl@hiwu.at
Žádost und Objednávka brožury
Horské železnice Letní provoz
  • Wurzeralm / Spital am Pyhrn
    18.05.2023 - 01.11.2023 (2 Výtahy)
Nejnovější recenze

Webové kamery

Tombola
zwei Shokz-Kopfhörer
Gewinnspiel Shokz Open-Ear Kopfhörer