BERGFEX: Kolsass: Dovolená Kolsass - Cestování Kolsass

Silberregion Karwendel

Kolsass

553m
Karta
Karte ausblenden

Kolsass

553m

Obec Kolsass je vzdálena přibližně 10 kilometrů od Schwazu a nachází se v nadmořské výšce 553 metrů. Se svými 1500 obyvateli je tato malá obec skvělým cílem pro strávení odpočinkové dovolené ve Stříbrném regionu Karwendel.

První archivní zmínka, vztahující se k tyrolské obci sahá až zpět do roku 1050. Ovšem již pár století předtím mohla být v dnešní obci zřízena farnost, ze které se již v 8. století stala mateřská farnost.

Obec Kolsass byla založena spojením dvou osad, ke kterým patřilo centrum obce s kostelem, jakož i nynější obecní část Mühlbach a takto známe tuto obec dodnes. Název obce Kolsass pochází pravděpodobně z rétorománštiny. Je složením slov „Col“ a „Sass“. Obě tato slova jsou výrazem pro „návrší“ a „skálu“ a popisují onen kopec, na kterém byl vybudován hrad Rettenberg, který dnes patří k sousední obci Kolsassberg.
Zboží, které směřovalo do jižního Tyrolska, se nosilo z Kolsassu přes Weertal.

Kromě letních aktivit jako je běh, nordic walking, pěší turistika a jízda na horských kolech čekají v zimě na hosty takové atrakce jako je malý lyžařský vlek v Kolsassbergu a tratě Stříbrného regionu Karwendel s projetými stopami pro běžkaře. Stejně tak je možné vychutnat si skvělé zimní radovánky na mnoha sáňkařských dráhách. Milovníci pobytu pod širým nebem mohou brázdit na sněžnicích nedotčené zasněžené úseky a dojít tak až ke křížům na vrcholcích hor. Všem těm, kteří nechtějí při poznávání krás zimní krajiny sportovat, doporučujeme romantickou jízdu na saních, tažených koňským spřežením nebo příjemnou pěší túru zasněženou zimní krajinou.

Hodnocení 3,2
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Kolsass

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Kolsass

TVB Silberregion Karwendel
Münchner Straße 11, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 5242 63240
FAX
+43 5242 63240 99
Úvodní stránka
https://www.silberregion-karwendel.com/de-at/da...
E-Mail
info@silberregion-karwendel.com

Poptávka a Objednávka prospektů Ubytování

Jezera Kolsass
Horské lanovky Letní provoz
Unterkünfte finden Kolsass
Letzte Bewertungen

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Dálka <= 25km)

Další výsledky (Dálka > 25km)

Všechny %count% Výsledky vyhledávání

%name% %region%
%type% %elevation%