BERGFEX: Erzgebirge: Dovolená Erzgebirge - Cestování Erzgebirge

Sasko

Erzgebirge

260 - 1.244m
Karta
Karte ausblenden

Erzgebirge

260 - 1.244m

Pěší turistika

Uprostřed Německa, v Krušných horách, najdou příznivci pěší turistiky ráj. V jednom z nejkrásnějších regionů Německa pro pěší turistiku vede poutníky nedotčenou přírodou a romantickými říčními údolími více než 5 000 kilometrů značených tras. Po cestě jim leží u nohou historie krajiny, hornictví a celé oblasti: Poblíž tras se nachází okolo 100 muzeí, zámků, hradů a pamětihodností. Až do nadmořské výšky 1215 metrů se turisté dostanou při výšlapu na Fichtelberg, nejvyšší horu východního Německa.
Krušnými horami procházejí tři mezinárodně významné turistické stezky: Evropské dálkové trasy E3 a Eisenach-Budapešť, jakož i hřebenová cesta Krušnohoří-Vogtland, která byla v roce 2011 vybrána mezi dvanáct nejlepších stezek Německa. Třemi spolkovými zeměmi a s odbočkami do Česka vede pěší turistická trasa v délce 289 km z Altenbergu ve východním Krušnohoří přes Vogtland do Blankensteinu v Durynsku. Podél stezek se nachází přes 20 hotelů a penzionů, kterým Německý spolek pěší turistiky udělil pečeť „Qualitätsgastgeber Wanderbares Deutschland“ (Hostitel se značkou kvality při toulkách po Německu). Tato ubytovací zařízení nabízejí zvláštní služby pro pěší turisty jako například informace o počasí nebo možnost usušit si vybavení a oblečení.
V nejkrásnějších měsících na pěší turistiku, květnu a září, se obyvatelé Krušnohoří nenechají připravit o možnost provést návštěvníky svým regionem osobně. Na okružních, tematicky rozmanitých cestách návštěvníkům představují ty nejkrásnější zámky, hrady a pamětihodnosti svého rodného kraje. „Týdny pěší turistiky Pravé Krušné hory“ se konají vždy od 3. soboty do 4. neděle v květnu a září.

Cyklistika

Ať již romanticky údolími řek Muldy, Zschopau nebo Flöha nebo s mírným stoupáním na hřeben Krušných hor, ať jako náročný sportovec nebo na rodinném výletě – při jízdě na kole si v Krušných horách užijete vždy hodně zábavy. O nevšední zážitky se podél cest postará nedotčená příroda, nádherná panorámata, malebná horní města, romantické mlýny, kostely a přehrady. Nezáleží na tom, zda pojedete na trekkingovém, závodním nebo elektrickém kole: Pro všechny stupně náročnosti je tu vhodná nabídka. Cyklistika v Krušných horách se dá dokonce výborně zkombinovat s pěší turistikou a jízdou vlakem. Rovněž pro příznivce horských kol představují Krušné hory díky povlovnému stoupání a mnoha lesním a pěším stezkám opravdový ráj. Najdeme tu i kolébku německé horské cyklistiky: V roce 1993 se v Seiffenu pořádal první Maraton na horských kolech v Německu. Dnes je Krušnohorský cyklistický maraton (Erzgebirgs-Bike-Marathon = EBM) s více než 1.000 účastníky ročně kultovní záležitostí.
V brožuře „Zweirad-Liebe“ o 132 stranách je podrobně popsáno okolo 50 cyklistických stezek různé délky a s různým stoupáním včetně pozoruhodností a vybraných gastronomických tipů

O stezce Stoneman Miriquidi

Stezka: „2 země, 9 vrcholů, 4 400 metrů převýšení –162 km ryzích bikerských prožitků": Tento oficiální slogan představuje slib. Okružní stezka "Stoneman Miriquidi" od Rolanda Staudera, za podpory Rocky Mountain, vede z Oberwiesenthalu do Oberwiesenthalu a na jejích 162 kilometrech překonáte devět nejvyšších vrcholků Krušných hor.
Na německé straně je to Bärenstein, Pöhlberg, Scheibenberg, Rabenberg a Auersberg a na české straně Blatenský vrch, Plešivec a Klínovec, a na závěr opět na německé straně hora Fichtelberg. To je celkem 4 400 metrů převýšení, které musíte zdolat. V servisní části uvedených webových stránek najdete ke stažení GPS trasy. www.stoneman.com

Hodnocení 4,4
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Erzgebirge

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Erzgebirge

Tourismusverband Erzgebirge e.V.
Adam Ries-Straße 16, D-09456 Annaberg-Buchholz

Telefon
+49 3733 18800 0
FAX
+49 3733 188 00 20
Úvodní stránka
http://www.erzgebirge-tourismus.de
E-Mail
online@erzgebirge-tourismus.de

Poptávka a Objednávka prospektů Ubytování

Infomaterial Download

Horské lanovky Letní provoz
Unterkünfte finden Erzgebirge
Letzte Bewertungen

Webové kamery

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Dálka <= 25km)

Další výsledky (Dálka > 25km)

Všechny %count% Výsledky vyhledávání

%name% %region%
%type% %elevation%