BERGFEX: Berchtesgadener Land: Dovolená Berchtesgadener Land - Cestování Berchtesgadener Land

Oberbayern

Berchtesgadener Land

383 - 2.713m
Karta
Karte ausblenden

Berchtesgadener Land

383 - 2.713m

Slavnosti přírody v Berchtesgadener Land
… oblast mezi Königssee, Bad Reichenhall a Rupertiwinkel

Území Berchtesgadener Land se malebně rozprostírá mezi mohutným vrcholem Watzmann a jezerem Abtsdorfer See. Tato turistická oblast nabízí rekreaci v zřejmě nejkrásnějším výběžku Bavorska před branami Salzburgu. Kouzelnou přírodní podívanou můžete obdivovat jak na jaře, v létě, tak i na podzim a v zimě. Nabídku na cesty a trávení vašeho času poskytujeme celoročně pod hesly „Potěšení z přírody“, „Dovolená na selské usedlosti“, „Rodinná dovolená“, nebo „Železnicí šetříme životní prostředí“.

Díky svému působivému horskému symbolu Watzmann (2.713 m) a křišťálově čistému jezeru Königssee vám tento jediný Alpský národní park v Německu umožní prožít fascinující dobrodružství. Cesta lodí po jezeru Königssee mezi strmě se tyčícími skalními stěnami vás zavede k oblíbenému poutnímu kostelu St. Bartholomä, nebo k romantickému jezeru Obersee. Cesta autobusem na horu Kehlstein vám odhalí skvělé vyhlídky do okolí. Silnicí Kehlsteinstraße se dostanete k čajovně Kehlsteinhaus ve výšce 1.874 m, nazývané také Orlí hnízdo. Muzeum v sídle Obersalzberg pak poskytne hlubší pohled do období nacismu.

Projít se alpskými horskými vrcholy a zhlédnout horská jezera, jako například Funtensee, navštívit ledovou jeskyni na Untersbergu, soutěsky Wimbachklamm a Almbachklamm s kulovým mlýnem, to všechno tu lze v této pohádkové přírodě zažít. V létě budete mít možnost do sebe načerpat čerstvý alpský vzduch při lezení a šplhání po horách, pěší turistice, nordic walking, golfu a cyklistice. Zvláště oblíbené jsou zde vycházky do údolí a za bylinkami, vysokohorské túry, jízda na horských kolech, nebo turistika na kolech. V národním parku Berchtesgaden existuje nabídka napínavých tématických vycházek, např. po stopách orla, nebo horských svišťů. Lanovkou se lze dostat nahoru na vrcholky hor Jenner, Predigtstuhl nebo Hirscheck.

Zimní sporty mají v oblasti Berchtesgadener Land již svoji tradici: lyžování, snowboarding, turistika na sněžnicích, lyžařské túry, nordic cruising, jízda na běžkách, bruslení, jízda na sáňkách a bobech. Ten, kdo chce více rozjímat, si vybere sáně tažené koňmi, chůzi na sněžnicích, a nebo zimní turistiku na prašanu.
Čekají vás vysněžené a upravené sjezdovky na Jenneru a Goetschenu, pro dobré lyžaře i méně náročné terény na Obersalzbergu, Rossfeldu a Hirschecku.

Rodiny prožívají dobrodružství v pohádkovém světe dětí! Toulky volnou přírodou, plavání, šplhání, spaní na seně, pozorování, hlazení a krmení zvířat. V oblasti Berchtesgadener Land lze hravě a bez námahy objevovat neustále mnoho nového. Odpočinek a radost z koupání naleznou mladí i starší v jezerech Thumsee, Abtsdorfer See, nebo v četných koupalištích a celoročně také v termálních lázních Watzmannterme a Rupertustherme.

V solném dole Berchtesgaden se naživo předvádí dobývání soli z hor. Ve starém solivaru v Bad Reichenhall se člověk dozví, jak se ze slaného vřídla získává sůl. Ať je to při léčebném pobytu, zdravotní dovolené, nebo při medical wellness, naleznete zde léčivou sílu Alp v takových přírodních zdrojích, jako je alpská sůl, alpské slané prameny, bahno ze slaných pramenů, kosodřeviny, přírodní rašelina a čerstvá pramenitá voda. Přírodní látky v nich obsažené látky a zvláštní alpské podnebí jsou základem pro nefalšované dobré zdraví.

Celoroční kalendář v oblasti Berchtesgadener Land ovlivňuje množství tradic, slavností a zvyklostí. Hosté se zde setkávají s původními a ryzími zvyky jako jsou například nošení palmových větví v neděli před velikonocemi a stavění májky. Dále zde zažijí horskou slavnost u příležitosti svatodušních svátků, slavnost Almabtrieb, což je podzimní shánění stád z horských pastvin, nad jezerem Königssee, krojové a hudební slavnosti, a také adventní a vánoční zvyky. Na jaře a na podzim také existuje možnost se účastnit lidových slavností. Součástí těchto slavností je hudba, pivo a preclíky. Poznáte zde místní lidové kroje, nošení typických kožených kalhot a dirndlu.

Hodnocení 4,3
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Berchtesgadener Land

Berchtesgadener Land
Berchtesgadener Land
Schönau am Königssee
Bayerisch Gmain

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Berchtesgadener Land

Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
Maximilianstraße 9, D-83471 Berchtesgaden

Telefon
+49 (0)8652 6565050
Úvodní stránka
http://www.bglt.de
E-Mail
s.patel@bglt.de

Poptávka a Objednávka prospektů Ubytování

Horské lanovky Letní provoz
Letzte Bewertungen

Webové kamery

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Dálka <= 25km)

Další výsledky (Dálka > 25km)

Všechny %count% Výsledky vyhledávání

%name% %region%
%type% %elevation%