Navigace
Lyžařské oblasti
Lyžování na běžkách
Ubytování
Léto
Turistické túry
Alpintouren
Wintertouren
Túry na horských kolech
Lauftouren
Jezera s nabídkou koupání
Možnosti 3D:
Zobrazit mapu
Karte ausblenden

BERGFEX: Bad Gastein: Dovolená Bad Gastein - Cestování Bad Gastein

Bad Gastein

Bad Gastein


800 - 2.700m

Historie Gasteinu

Málo z míst v Evropě má tak zajímavou a významnou historii, jako město Bad Gastein.
Jeho imponující architektura , jako i stylové budovy poukazují na bohatství, které neni možné jen tak lehce najít na jednom místě. Architektúra, kterou je možné najít jen ve městech jako je Wídeň, Praha, možná ještě pár jiných měst, v kterých je opětovně nalezena stará Habsburská dvou – monarchie Rakousko – Uherska.
Témeř před 7.000 lety, ze skoré doby kamenné je možné najít ještě stopy člověka v největším bočním údolí Salzachu.
Název Gastein pochází z časů Keltů, kteřý přivandrovali ze západu před 400 lety před n.l.
První křesba Gasteinerského džbánu pochází z roku 1327 a je symbolem města Bad Gastein.
Údolí patřilo Sighardinger a po jejich vymřetí v roku 1218 vejvodům Bavorska. Tí předali v roku 1297 Province Castuna arcibiskupskému klášteru v Salcburku. V roce 1816, po jeho rozpadu, se údolí Gaasteiner-ska stalo částí nově-vzniknuté spokové krajiny Salcburku – Rakouska.
Historický vývoj byl ovlyvnen třema faktory : koupelama, baníctvím a alpským zemědelstvím vysoce položených horských pastvin.
Povesť říká: Oba přistehovalci Primus a Felizian ( Patróni Gasteiner-skeho kostela/ našli postřeleného jelena, okoupali ho v pramenu teplé vody , zvíře ozdravělo a tím se našli léčivé účinky termální vody Gasteiner. První zpráva o využití léčivých účinků ze strany medicínské, pochází z roku 1350. V Bad Gasteinu je 18 termálních pramenů, s teplotou 45°C, které pramení přímo z hor ( 5 miliónů litrů vody denne ).
Termální koupele se stali světoznámymi a mnoho slávných hostí přicházelo právě proto do Bad Gasteinu, velký počet knížet, králů a panovníků v 19.-tem století, mezi které patřil i císař Franz Joseph a cisárovna Alžběta Rakouska jako i císař Wilhelm a kníže Bismark z Německa. Dne 19.jul 1887 byl císař Wilhelm I. Dvadsátým králem v Bad Gasteinu, zemřel v roce 1888 na jeho počest mu obyvatelé Bad Gasteinuosobne přinesli do Berlína na jeho hrob věnec z 3.000 nazbíraných plesnivců. Tato nádherná, alpská květina byla i v tom období – jako i dnes, velice těžce k nalezení.
Velkým impulzem rovoje moderního alpinismu vzniklo arcivojvodem Johannem, který iniciatívně postavil první alpskou chatu na vrchu Gamskarkogel.
Vybudovaním lanovky přez celou oblast Álp v rocu 1909 ( v roce 1905 slávnostní otevření stanice Jeho Výsostí ) následoval začátek turismu, který se koncentroval na léčebně – oddychové pobyty v letním období, V roce 1946 se do provozu spustila i první sedačka a tím začal být i zimní sport zajímavým a markantním rokem se zaznamenal rok 1958, kdy se na Graukogel uskutečnili první mistrovství v lyžování. Vítězem se stal Toni Sailer.
V současném období je Bad Gastein světoznámým lyžrařským a turistickým místem.

Bad Gastein v zimě

Různorodost sjezdových dráh je heslem pro oblast - lyžováni a Carving v Gasteinu.

Lyžaři, Carver a snowbordáři si přichází na své – daleko sahající lyžařské oblasti do výšky 2.700 metrů n.m. , selektivní hloubka sněhu jako i výška svahů, Carving dráhy ( permanentné Carving-dráhy v Sportgasteinu ) a nekonečné volné jízdy – to není nic pro lenivce. Na upravené dráze délky 201 km údolím si najdou své potěšení jak začátečníci, tak i profesionálové s perfektníma podmínkama a různyma stupněma náročnosti : 60 km lehké, 117 km středně těžké a 24 km těžké dráhy.
K výběru jsu lyžařské spjení bez přerušení tzv. Houpačkovej systém v Stubnerkogel-Angerla-Schlossalm, světoznámý vrch Graukogel a alpský Sportgastein. Optimální výšková poloha velkoplošních sněhových zařízení zabespečuje sněhové podmínky a jistotu od konce novembra dokonce aprila.

Gastein zabespečuje kvalitní lyžařské školy, v kterých je postaráno o zájemnce od začátečníků až po profesionálů. V dětských lyžařských školkách, skupinách dosělých jako i jednotlivců na zlepšení techniky lyžování se s radostí postarají vyškolení učitelé lyžování. V případném zájmu o libovolný lyžařský druh športu – jeho vyskoušení, můžete využít nabídku lyžařských půjčoven jako i odborních lyžařských obchodů.

Jedním z příjemních druhů sportů, přizpívajícímu k nejzdravější formě pohybu se nabízí – běh na lyžích. Běh na lyžích vám nabízí příležitost zistit, s jakou radostí ho můžete provázet. Lyžování po kvalitně přeparovaných stopách a běžeckých dráhách – Bad Gastein je skutečným rájem pro běžce na běžkách. Tento severských druh sportu, jako i zimné procházky – túry, poskytují jedno z nejhezčích míst dovolenkovýho regiónu. Ve Sportgesteinu je garantovaná radost a zábava z běhu na lyžích až do jara, a to na zajistené bežecké stopě až do výše 1.600 metrů n.m. Největším zážitkem je osvětlená běžecká stopa v Bocksteinu, která je v provozu do 21.30 hodiny. Zimu je možné krásne prožít a zažít i z jiné stránky lyžařskćh drah a běžeckých tratí. Naše školy běhu na lyžích splňují ideální podmínky na výuku různých technik lyžování.

K jěště bližšímu kontaktu s přírodou je vynikajíci tzv. Sněhová turistika, jako i sánkářské túry údolím Bellevue. Sánkářská dráha je 2,5 km dlouhá a je v noci osvětlená. Na vrch vede sedačka. Romantické tahání saní koňma doprovázáno jemnou muzikou jejich zvonečků si můžete užít a přejít tak nádherním zasneženým údolím Gasteinu dle starodávnćh zvyků.

V Bad Gasteinu je k dispozici kluziště přírodního charakteru. Tel.: 0043 6434 2004

Bad Gastein v létě

Leto v Alpách – nesrovantelný zážitek v přírodě. Přecházky Národním Parkem Hohe Tauern, Nordic Walking, Trekking, jízda na kole, jízda na horském kole, jízda na koni, nebo i jednoduché procházky , vám otvírají neohraničené možnosti léta v Bad Gasteinu. Na mnoha alpských loukach a údolích si mohou turisté vyskoušet a koupit dobrůtky daného místa.

Národní park Hohe Tauern – jeden z největších přírodních , zveřem chráněných oblastí Álp.

V srdci rakouských Álp se rozpřestírá Národní Park Hohe Tauern – s plochou 1.800 km2 jako druhý největší v Evropě, jako jeden z posledních zachovalých oblastí původné flóry a fauny. Jenom vděkou zachovalosti ochrany této oblasti je možné přežití ohrožených druhů původné flóry a fauny. Příroda se zde ukazuje v její nejhezćí podobě: Rakousky nejvyšší vrch, dalekosáhlé ledovcové místa, alpské louky, útesy a vodopády – které harominzují do jedné staré kultúrní přírodní oblasti, zachovalé z minulých stáletí.
Sotva jiná krajinná oblast Rakouska poskytuje tak mnoho Highlights. Národní Park patří beze sporů k jedním z nejhezčích oblastí na zemi a je rájem pro všechny – zpojen s tlukotem srdce přírody. Pestřé květy zdobí okolí vyznačených turistických chodníků. Stupeň obtížnosti zahrňuje rodinně – přátelské až vysoko-alpské stupně – všechny jasně vyznačené.
Ten, kdo se chce vyhnout pěším túram, se pohodlně dostane horskýma lanovkama Gasteinu do nádherných výhledových oblastí. Gasteinské údolí u Bockstein bylo a je vyhlídkovým místem speciálního projektu. Už téměř vyhynuté supy se v rámci jednoho z největších obnovovacích projektů mohou těsit z nových potomků.

Cyklistika a horská cyklistika v Gasteinu

Hořský cyklisti, jako i cyklisti jsou v Gasteinu srdečně vítány. Speciálně pro nich je vytvořená dvou-kolová infastruktura. Půjčovna kol je k dispozici ve sportovním obchodu a cyklistické trasy jsou v údolí připravené jako pro rodinu s dětma, nebo přátely na okružné přehlídkové trasy Gasteinerska, tak i využitím krásných vedlejších cest. Délka je 30 až 60 km. Výškový rozdíl 370 metrů. Start je v Bocksteinu ( 1.100 metrů ), trasa vede přez údolí Gasteinu do Klammsteinu ( 730 metrů ), kde je možné pro všechny cyklisté napojit se na trasu Tauern v údolí Salzachu.

Golf na 18-ti dírovém golfovém hřišti.Tel.: 0043 6434 2775

Alpská zábava golfového stylu – čistě a přímo na úpětí Bad Gasteinu ( část Bad Bruck ), obklopena nádherní krajinou. Na tradice bohatý Golfský Klub – Golfclub, vás vítá s nabídkou krásného hřiště s 18.-ti golfovýma dířema, který harmonizuje do přírodního prostředí. Nabízené jsou jak zkušební kurzy, volné kurzy, tak i základní kurzy, tak jako i kurzy pro pokročilých i perfekcionisty. Pro všechny nastupující jsou k dispozici golfové pálky i míče. Ke sportovní nabídce Gasteinu patří samozřejmně i tenis – jak v tenisových halách tak i na tenisových kurtech.

Gasteinská termálni voda – pramen života
Objavením pramene Gasteiner se eviduje od 7.století.
Výskmy prokázaly, že spodní voda v oblasti Graukogel a Huttenkogel je vsáklá v cca. 1.800 metrech n.m, v hloubce 2.000 metrů pramení a ve hloubce se otepluje , a opětovně ve výšce 1.000 metrech n.m. v oblasti Badberg v Bad Gasteinu pramení z 18.-ti různých pramenů s množstvem 5 miliónů litrů denně. Termální voda je lehce mineralizovaná, obsahující radón a její teplota se pohybuje cca. 44 – 47 °C.

Gasteiner-ské šachtyTel.: 0043 6434 3753 – 0

Ve skutečnosti bylo hlavním důvodem podívat se asi před 50-timi rokama na Gasteinerské šachty – šiření zprávy o možnosti nálezů zlata. Sice se při prvních pokusech nenalezl tenhle drahý a vácny kov, ale narazilo se na to, co je v dnešní době mnohem cenějším – léčivá sila. Hned po první zkušební jízdě do šacht zjistíte, jak blahodárně působí na vaše tělo i duši. Léćivé šachty jsou velice pozitívní jak na symptómové ošetření chorob, tak i na posilnění imunního systému – na prophylaxi. Máte možnost nazřít do hloubky 2,5 metrů moderním šachtovým výtahem.
Světo – známě jediněčně léčivé klima a to kvůli:
Svýšenému radonu ( 4,5 nano Curie na litr šachtového ovzduší ), vlhké teplo ( teplota od 37 °C do 41,5 °C, relativní vlhkost vzduchu od 70 téměř do 100 5 ), speleoterapijní podmínky ( čisté, odprašněné, protialergické bezbakterijní ovzduší jejich léčivé účinky, negatívní ióny )

Které z těžkostí můžete léčit?
·ochoření zápalového a reumatického druhu, např. Motbus Bechterew, chornická Polyarthritis
·degenerativní a deformované kloubové ochoření ( Arthróza, Spondylóza, Osteochonddróza )
·chronické bolestivé stavy
·následky sportovnćh a nehodových zranění pohybového aparátu
·ochoření dýchacích cest
·dodatečně k tomu vznikají pozitivní léčivé úspěchy u ochoření dýchacích cest jako je astma, bronchitída, chronická bronchitída, zápaly nosních dutin a alergická ochoření jako je senná nádcha...

Termální centrum koupelů Bad GasteinTel.: 0043 6434 2711

Program centra lázní Bad Gastein vám nabízí regeneraci, předcházeni chorob a fitness pod lékařským dohledem. Léčivé účinky termální vody v Gastein, která pramení ze 17-tich pramenů s teplotou 44 – 47°C , je možné použít na přirozené ošetření různých těžkostí.
Do Balneologických terapii patří termální koupání, lázeňská vodná terapie, inhalace, jako i ústní očistka
V oblasti fyzické terapie je v nabídce od léčebné gymnastiky až po elektroterapii, resp terapii chladem. Samozřejmě je možné využít i plné, částečné, vězivové a reflexní masáže.

Gasteiners-ská páraTel.: 0043 6434 6127

Specialitou Bad Gasteinu je malá, ve středu města ležíci radónová lázeňská pára. Přímo pod šachtama IX ( Alžbětin pramen ) se v šachtovém systému nacházejí kabinky s lázeňskou párou. Pacient sedí cca. 20 minut v pramenu páry. Terapeutickým principem jde o velice intenzivní příjem radiónů, který není doprovázen Kreislaufbelastung a hydrostatickým tlakem. Nabídka: radon- lázeňská pára, sportovní masáž, reflexní masáž, masáž svalů, gymnastika, Lymphdrainage, kyslíková terapie, přírodní kozmetika, Fango-Heublumenpackungen, aromaticky-energetická masáž, Shiatsu a Tuina-terapie. Tato forma lázeňké léčby je nabídnuta , jako i řad jiných pod dohledem lékaře. Je zvlášť doporučena pacientům s obmezením zatížení. Čas koupání , jako i teplota vody ( 32,5 – 41,5 °C ¨) je přizpůsobena individuálním potřebám pacientů.

Koupele v údolí Gastein-uTel.: 0043 6434 22230

Po rozsáhlé obnově a renovace otevřeli im Oktober 2004 koupele Thermo Gastein své rozsáhlé možnosti. Vyzkoušejte nádherné a uvolňující nabídky hor Gastein – Thermen – lázní pro vaše zmysle, u čehoz se vám nabízí 1.000 qm, mezi 24 ° a 32 °C.

Uvolnite a relaxujte v lázních oddychu 32 °C – teplý bazén v neobvyklé atmosféře a s nově zařízenou halou.

V nových láznćh na vás čekají nespčetné aktivity a zážitky jako je kanálový proud. 70 metrů dlouhá vodní klouzačka, malý dětský bazén nebo i jeskyně. Nádherní panorámu vám nabízí sportovní a relaxační bazén, jako i dětský pohádkový bazén ve venkovním Therme.

Ve Fitness – zóne si zasportujete na nejmodernějších zařízeních a vyskoušíte svou vytrvalost jako i kondici.
Největším zážitkem lázní je oblast Panorama-Wellness se saunou, párou, soláriem, FKK(nuda-nahota) oblastí, občerstvovacím barem, panorámou relaxačné mistnosti, masážema jako i FKK terasa.

Wellness restaurace lázní - vám naservíruje jak Welness orientované mezinárodné, tak i klasické rakouské jídla.

Hodnocení 4,2
Moje hodnocení:

Tipy pro volný čas Bad Gastein

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Bad Gastein

Tourismusverband Bad Gastein
Kaiser Franz Josef Straße 27, AT-5640 Bad Gastein

Telefon
+43 (0)6432 3393 560
Bad Gastein
FAX
+43 (0)6432 3393 537
E-Mail
badgastein@gastein.com
Homepage
http://www.badgastein.at

Poptávka a Objednávka prospektů Ubytování

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Entfernung <= 25km)

Weitere Suchergebnisse (Entfernung > 25km)

Alle %count% Suchergebnisse

%Name% (%Region%)
%Typ% %Hoehe%