Navigace
Lyžařské oblasti
Lyžování na běžkách
Ubytování
Léto
Turistické túry
Alpintouren
Wintertouren
Túry na horských kolech
Lauftouren
Jezera s nabídkou koupání
Možnosti 3D:
Zobrazit mapu
Karte ausblenden

BERGFEX: Lyžařská oblast Mölltaler Gletscher - Dovolená na lyžích Mölltaler Gletscher - Wintersportgebiet Mölltaler Gletscher

Lyžařská oblast Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher


1.200 - 3.122m

Plán sjezdovky Lyžařská oblast Mölltaler Gletscher

Údaje o sněhu

dnes, 08:03 90 cm - 3 z 9
  Hora Místo Otevřené vleky
Erste Bergfahrt 8.00 Uhr Letzte Talfahrt 16.30 Uhr Skibetrieb bis 16:00 Uhr

Novinky Mölltaler Gletscher

Sommerbetrieb seit 15. Juni 2017!


Lyžařská oblast Mölltaler Gletscher

Dolů na jih - „Slunce a sníh v nejlepší oblasti na jihu“
Průběžný lyžařský provoz od poloviny ledna do poloviny května a k tomu ještě prvotřídně upravené sjezdovky a prašan všude, kam lyžařská prkna dosáhnou, to je realita v jedinečné ledovcové lyžařské oblasti v Korutanech. A to potvrzuje také Země Korutany: Mölltalerskému ledovci byla udělna korutanská pečeť kvalitních sjezdovek.
Až se 450 cm přírodního sněhu v hlavní zimní sezóně a kompaktní podkladovou vrstvou umělého sněhu (díky novému sněhovacímu zařízení) se mohou lyžaři a snowboardeři oddávat sportování na sněhu na sjezdovkách sahajících od Schareck až dolů po Schwarzkopflift.

Sjezdovky a zařízení u Mölltalského ledovce
Příjezd do lyžařské oblasti je ze stanice Talstation v údolí v nadmořské výšce 1 200 m prostřednictvím Ledovcového Expresu (pozemní lanovka) a trvá „rychlých“ osm minut až k lyžařskému centru v Centrální stanici v nadmořské výšce 2.200 m. Lanovková dráha Ledového jezera ( 6-kabinová lanovka) vede přímo dále až k horské stanici v nadmořské výšce 2 800 m – až ke „Skleněnému paláci“ – panoramatické restauraci Ledové jezero. Nejvyšší dráhy jsou Ledovcový Jet (6-místná lanovková dráha s krytem) a pararelní sedačková lanovková dráha 3000. Objevíte sjezdovky u Schareck, kde panoramatická lanovková dráha Klühspies veze sportovce z Hochwurtenspeicher zpět k horské stanici, odkud se sjezdovkou vhodnou pro rodiny dá nádherně brázdit sníh tak, že i začátečníci se mohou ihned podělit o radost ze zimního sportování. “Nejhlubší” bod s cca. 2 100 m nadmořské výšky se nachází u 4-místného vleku Schwarzkopf, který vede přímo až k Weisseehaus. Zda se odtamtud vypravíte k další jízdě, nebo se zde zdržíte, je na vás. V Centrální stanici naleznou začátečníci dva tažné vleky a cvičný vlek, které umožňují zkusit první pokusy v měkkém sněhu lyžařské oblasti přímo vedle lyžařské školy. Nabídka zimních sportů se pro profesionály a amatéry doplní o nabídku 2,5 km dlouhé tratě pro běžkaře. Tím je zajištěna perfektní sportovní nabídka pro tréninkové tábory běžkařů a biatlonistů.

Dech beroucí Skleněný palác v nadmořské výšce 2 800m
Již při výjezdu kabinovou lanovkou do horské stanice nacházející se v nadmořské výšce 2 800 m vás okouzlí gigantická stavba ze skla a oceli. Impozantní restaurace stojí majestátně uprostřed této lyžařské oblasti a v její skleněné fasádě se odráží okolní svět hor.

Vedle panoramatické restaurace Ledové jezero doplňují starousedlické horské chaty "Weißseehaus", "Duisburger Hütte" a "Goldgräberhütte" kulinářskou nabídku u Mölltalského ledovce. A před jízdou do údolí Ledovcovým Expresem se budoucí aprè-ski oslaví ještě u skvělé hudby a chlazených nápojů v "Europa baru".

Hodnocení 4,5
Meine Bewertung
1016 Hodnocení

Poslední komentáře

Lu
3
4 months ago - Lukas12
Ko
5 months ago - Kovuzius

Kontakt Lyžařská oblast Mölltaler Gletscher

Lyžařská oblast Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher
Innerfragant 46, A-9831 Flattach

Telefon
+43 (0)4785 8110
Sněhový telefon
+43 (0)4785 8110 56
FAX
+43 (0)4785 8110 10
Úvodní stránka
http://www.gletscher.co.at
Poptávky
Horské lanovky Turistický svaz

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Entfernung <= 25km)

Weitere Suchergebnisse (Entfernung > 25km)

Alle %count% Suchergebnisse

%Name% (%Region%)
%Typ% %Hoehe%