BERGFEX: Lyžařská oblast Harrachov - Dovolená na lyžích Harrachov

Lyžařské oblasti Liberecký kraj

Lyžařská oblast Harrachov

650 - 1.020m
Karta
Karte ausblenden

Harrachov

650 - 1.020m

Plán sjezdovky Lyžařská oblast Harrachov
Aktuelle InformationenDnes, 14:08
Dnes, 14:08
Datum
-
Hora
-
Údolí
Otevřené vleky

Vleky Harrachov

3
3
0
0
0

Provozní doba Zima

Sezóna
-
Provozní doba
08:00 - 20:00

Lanové dráhy: 08:00 - 16:00
Pokladny: 07:45 - 16:00
Lyžařský vlek LV DOPLIK: 08:00 - 20:00
Večerní lyžování: 16:00 - 20:00

Sjezdovky Harrachov

sehr leicht
žádné údaje
snadný
2,6 km (2)
střední
3,9 km (3)
obtížný
1,3 km (1)
celkově
7,3 km

Lyžařská oblast Harrachov

Harrachov je situován v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy. Jeho horské klimatické podmínky způsobené uzavřením jižní strany Čertovou horou a relativní otevřenosti ze severních směrů Novosvětským průsmykem ho předurčují jako středisko zimních sportů a rekreace. I když nadmořská výška 680m (u kostela) není nijak ohromující, přesto je něco pravdy na tvrzení starousedlíků, že v Harrachově je půl roku chladno a půl roku zima.

Díky této konfiguraci terénu, které jsou zároveň vhodné jako lyžařské terény, vyrostl Harrachov postupně i ve světě známé lyžařské centrum, poskytující služby pro zimní sporty na vysoké úrovni. Harrachov může nabídnout řadu sjezdových tratí s umělým zasněžováním s Čertovy hory různých obtížností, s dvěma čtyřsedačkovými lanovkami až na vrchol, mnoho kilometrů udržovaných běžeckých tratí a cest až na hřebeny Krkonoš, řadu cvičných prostorů pro lyžařské začátečníky a děti, mnoho lyžařských škol se zkušenými učiteli lyžování, mnoho půjčoven sportovního nářadí a podobně.

Pro skoky na lyžích je jako jediný v České republice a málokteré středisko ve světě, vybaven kompletní sestavou osmi skokanských můstků. Od nejmenšího s 8 metrovým kritickým bodem pro 5ti-leté caparty, až po mamutí můstek K185, umožňující lety do vzdálenosti přes dvěstě metru, pro opravdové vrcholové sportovce a odvážlivce.

Pro ubytovací služby má Harrachov k dispozici více jak 6.000 lůžek různých kategorií od hotelů přes pensiony až po ubytováni v soukromí, více jak 60 hotelů a restaurací zajišťují gastronomické služby. Podle přísloví " Nejen chlebem živ je člověk" nabízí Harrachov mimo zimní sporty řadu dalších pohybových i kulturních aktivit. K zhlédnutí je i muzeum sportu o sportovním dění v Harrachově, muzeum skla s historickou sbírkou výrobků zdejší sklárny. Návštěvu lze propojit s prohlídkou výroby skla ve zdejší huti a nově i s prohlídkou začátkem roku 2002 otevřeného pivovaru a samozřejmě s ochutnávkou produktů.

Přes převažující zimní nabídku nezklame Harrachov své návštěvníky jistě ani v létě. Velká nabídka turistických a cykloturistických výletů do Krkonoš a Jizerských hor včetně jejich polských částí je velice lákavá. Nově otevřené turistické hraniční přechody u Vosecké boudy a na Mýtinách velice usnadnily plánování krásných do té doby nerealizovatelných výletů. A komu se nechce na kole šlapat příliš do kopce, ten může vyřešit svůj problém pomocí lanovky. Vyjede lanovkou na Čertovu horu (doprava kol je zdarma) a pak může jet různými trasami dolů s kopce. Letní koupání je taky možné, ale v horských bystřinách a i v koupališti je po většinu času koupání jen pro otužilé.

Zdroj : Úvodní stránka Skiareálu www.skiareal.com/zima/mesto.php?lang=...

Kontakt Lyžařská oblast Harrachov

SPORTOVNÍ AREÁL HARRACHOV a.s.
Harrachov 225, CZ-512 46 Harrachov

Telefon
+42 481 529 353
Sněhový telefon
+42 481 529 353
Úvodní stránka
http://www.skiareal.com/zima/
Poptávky
Horské lanovky Turistický svaz
Hodnocení 4,2
Moje hodnocení:
Unterkünfte finden Harrachov

Webové kamery

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Dálka <= 25km)

Další výsledky (Dálka > 25km)

Všechny %count% Výsledky vyhledávání

%name% %region%
%type% %elevation%