Lyžařský areál České Petrovice

650 - 740m
Mapa
Skrýt mapu
České Petrovice
650 - 740m
Plán sjezdovek Lyžařský areál České Petrovice
Aktuální informaceDnes, 12:20
Dnes, 12:20
Datum
-
Mountain
-
Tal
Otevřené výtahy

Výtahy

3
0
0
0
0
2

Provozní doba Zimní

Sezóna
-
Operace
09:00 - 16:00

Svahy

Začátečníci
0,2 km (2)
snadno
1,5 km (3)
střední
1 km (2)
heavy
k.A.
celkem
2,7 km

Lyžařský areál

Jsme lyžařské a snowboardové středisko v Orlických horách, oceněné třemi hvězdami poskytovaných služeb. Prioritou areálu je rodinné prostředí a příjemné zázemí, které je ideální především pro rekreační lyžaře, rodiny s dětmi a začátečníky.

Naše sjezdovky se nacházejí v nadmořské výšce 650-740 m.n.mořem a díky rozsáhlému systému technického zasněžování a orientaci sjezdovek k severu, umožňuje středisko kvalitní lyžování přibližně od poloviny prosince až do konce března.

V areálu jsou 3 lyžařské vleky: 1x600m,1x500m,1x380m s frekvenčím měničem pro plynulý rozjezd a dva provazové vleky pro nejmenší.

Celková přepravní kapacita je 2150 osob za hodinu.V celém areálu se můžete pohybovat za jednotné jízdné, díky odbavovacímu systému, který umožňuje zakoupení bodových, časových, ale i skupinových jízdenek. U dolní stanice vleků je parkoviště přibližně pro 80 až 120 aut zdarma.

Areál disponuje čtyřmi sjezdovkami o celkové délce přes 2km. Tři sjezdovky jsou opatřeny technickým zasněžováním a dvě mají osvětlení pro večerní lyžování. Na jedné ze sjezdovek je umístěn snowpark se skoky a překážkami.

Pro nejmenší lyžaře je zde dětské hřiště s pomůckami pro výuku. Hřiště je osazeno dvěma provazovými vleky a opatřeno také technickým zasněžováním. Na tomto hřišti i sjezdovkách si můžete zajistit výuku v lyžařské a snowboardové škole, která má zde své vlastní zázemí. Přímo u dolní stanice je půjčovna lyží a snowboardů. V servise si pak můžete také na počkání dát namazat nebo nabrousit lyže.

Areál leží na významné spojnici běžeckých tras mezi oblastí Buková hora-Suchý vrch a nástupem na Jiráskovu cestu u Zemské brány, směrem na hřebeny Orlických hor.

Zdroj : Úvodní stránka Skiareálu www.ceskepetrovice.com/zimaareal.html

Hodnocení 4,3
Moje hodnocení:

Webové kamery

Nebyly nalezeny žádné záznamy.
Bylo nalezeno %count% záznamů. Zpřesněte prosím vyhledávání.
Výsledky místního vyhledávání (Vzdálenost <= 25km)
Další výsledky vyhledávání (Vzdálenost > 25km)
Všechny %count% Výsledky vyhledávání
%name% %region%
%type% %elevation%