Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Logo Červenohorské sedlo
Logo Červenohorské sedlo
Plán sjezdovek Lyžařský areál Červenohorské sedlo
Aktuální informaceDnes, 00:07
Dnes, 00:07
Datum
-
Mountain
-
Tal
Otevřené výtahy

Výtahy

8
1
0
0
0

Provozní doba Zimní

Sezóna
13.12.2019 - 14.03.2020
Operace
08:30 - 16:00

Svahy

Začátečníci
k.A.
snadno
3,8 km (8)
střední
1,1 km (2)
heavy
1 km (1)
celkem
5,9 km

Lyžařský areál

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních, ale i letních turistických cest. Nadmořská výška Červenohorského sedla je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Tato poloha dává předpoklad pro kvalitní zimní sezónu od poloviny prosince do konce března. Jízdenky na lyžařské vleky se prodávají ve třech pokladnách, které jsou součástí odbavovacího systému.

Červenohorské sedlo je významným silničním přechodem Hrubého Jeseníku. Zájezdní hostinec, který sloužil k odpočinku nejen poště a formanům, ale i prvním turistům, zde stál už v polovině 19. století.
Dnes se toto místo řadí mezi nejznámější střediska sjezdového lyžování na Moravě a zároveň je i kvalitním východiskem a křižovatkou lyžařských turistických cest. Na všech sedmi lyžařských vlecích různých délek nabízí provozovatel, SKI KLUB Šumperk, o.s. časové i bodové jízdenky. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům. V prostoru Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby včetně servisu, úschovny, půjčovny, lyžařské školy, kapacitního parkoviště a kvalitního stravovacího i ubytovacího zázemí. Zárukou dobrého lyžování od začátku prosince do konce března je dostatečná nadmořská výška sjezdovek v rozmezí od 862 do 1164 metrů. Přepravní kapacita je 7000 osob za hodinu.

Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Podstatná část z nich je strojově upravována. Asi nejvyhledávanější trasou se vydávají lyžaři-běžci jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Praděda.
Na Červenohorském sedle se sbíhají katastry dvou obcí. Tyto plní pro areál funkci dalšího kvalitního zázemí, kromě ubytování a stravování poskytují Bělá pod Pradědem a Loučná nad Desnou doprovodné služby, které na plošně omezeném území sedla nelze v potřebném rozsahu uskutečnit.

Horská služba:
Horská služba v oblasti Jeseníky má svou základnu na Červenohorském sedle, a díky tomu je zde velice rychlý zásah při úrazech či jiných nehodách. Při těžkých úrazech je pomoc zajišťována pomocí letecké záchranné služby, vrtulník přistává přímo v areálu ČHS. Jízda mimo vyznačené sjezdovky je přísně zakázána.

Zdroj: www.cervenohorskesedlo.eu/index.php?a...

Kontakt

Červenohorské sedlo
Kouty nad Desnou 80, CZ-78811 Loučná nad Desnou

Telefon
+420 724 363 234
Magnetický telefon
+420 603 228 593
Domovská stránka
http://www.cervenohorskesedlo.eu/
Dotazy
Horské železnice Sdružení cestovního ruchu
Hodnocení 4,0
Moje hodnocení:
Nejnovější recenze

Webové kamery

Tombola
zwei Shokz-Kopfhörer
Gewinnspiel Shokz Open-Ear Kopfhörer